تخصیص ارز از بانک مرکزی , کد ساتا یا گواهی ثبت آماری بانک مرکزی یکی از مراحل ثبت سفارش و واردات کالا گرفتن کد تخصیص بانک مرکزی می باشد , از ابتدا سال 1397 کلیه مراحل واردات کالا و ثبت سفارش و ترخیص کالا توسط رئیس وقت بانک مرکزی از حالت بدون انتقال ارز به حالت بانکی تبدیل شد , یعنی آن که دیگر روش واردات بدون انتقال ارز ممنوع شد و متاسفانه کار را برای همه بازرگانان و شرکت های تولیدی و واردکننده سخت نمود .

شرکت بازرگانی آماج شمس با دارا بودن پرسنل مجرب می تواند در اسرع وقت کد تخصیص بانک مرکزی برای واردات کالا را اخذ کند.

ثبت سفارش بانکی دارای مراحل سخت و پیچیده ای است که یکی از این مراحل گرفتن تخصیص ارز از بانک مرکزی یا اصطلاحا کد ساتا بانک مرکزی و یا گواهی ثبت آماری از بانک مرکزی است , برای گرفتن کد تخصیص بانک مرکزی ابتدا بایستی ثبت سفارش مورد نظر در سامانه جامع تجارت انجام شود تا بتوانیم کد تخصیص را دریافت کنیم .

نوع تخصیص بانک مرکزی در انواع مختلفی می باشد که در اینجا به انواع تخصیص بانک مرکزی اشاره و توضیحات لازم را می دهیم :

کد تخصیص ارز نیمایی بانک مرکزی :

ثبت سفارش نیمایی نسازمند کد تخصیص نیمایی بانک مرکزی می باشد تا بتوانید در سامانه جامع تجارت اقدام به خرید ارز نیمایی کنید , به طور کل دسترسی به ارز نیمایی هر سال محدود تر شده و در حال حاضر بصورت خیلی محدود شرکت های تولیدی و بیشتر برای واردات مواد اولیه می توانند تخصیص ارز نیمایی بگیرند , اگر چه گرفتن ارز نیمایی خیلی مشکل است اما شدن دارد و مزیت ارز نیمایی در ارزان بودن آن است که واردکننده از این مزیت برخوردار می شود و می تواند در رقابت با سایر واردکنندگان دارای مزیت رقابتی باشد .

برای تخصیص ارز نیمایی بایستی بانک عامل دارای زیر ساخت های لازم جهت اخذ تخصیص ارز نیمایی یا اصطلاحا گواهی ثبت آماری و سپس اخذ کد ساتا باشد .

شرکت بازرگانی آماج شمس می تواند در سریعترین زمان ممکن کد تخصیص ارز نیمایی برای واردات کالا های ماشین آلات و مواد اولیه را به عهده بگیرد و تمام مراحل واردات کالا و ترخیص کالا را انجام دهد , سعی می کنیم بهترین خدمات را در زمینه تخصیص ارز نیمایی برای شما به ارمغان بیاوریم .

برای اخذ مشاوره در زمینه کد تخصیص بانک مرکزی لطفا با ما تماس بگیرید . 38475196-051

کد تخصیص بانک مرکزی از محل صادرات دیگران:

یکی از روش های اخذ ثبت سفارش , ثبت سفارش واردات از محل صادرات دیگران م باشد که در قدیم نیز این روش مرسوم بود که مجدادا در سال 1397 نیز راه اندازی شد و صادرکنندگان را موظف به بازگشت ارز خود نمود , کی از روش های بازگشت ارز صادرکنندگان این بود که واردکننده ای را یافت کنند و به اصطلاح اوراق واردات و صادرات را بین خود تهاتر نمایند .

برای اخذ کد تخصیص بانک مرکزی از محل صادرات دیگران بایستی بانک عامل این درخواست را واردکنندگان ارائه دهد و تا بانک عامل با ارسال درخواست وی به بانک مرکزی بتواند موافقت بانک مرکزی و اخذ کد ساتا را بگیرد .

شرکت آماج شمس با دارا بودن زیر ساخت های امن و قانونی امکان اخذ کد تخصیص بانک مرکزی واردات از محل صادرات دیگران یا صادرات غیر را با مناسبترین هزینه و در اسرع زمان انجام دهد , افتخار داریم با تجربیات گسترده این شرکت بتوانیم بهترین خدمات در زمینه واردات و تخصیص کد بانک مرکزی و ترخیص کالا را ارئه دهیم .

کد تخصیص بانک مرکز از محل صادرات خود :

یکی از روش های رفع تعهد ارزی واردات در مقابل صادرات خود می باشد , یعنی شرکت صادرکننده می تواند بجای آنکه ارز خود را در سامانه نیما عرضه کند , خود راسا بتواند بجای ارز کالا وارد نماید و بدین صورت به عنوان یک واردکننده در کشور فعال بشود , در حال حاضر واردات در مقابل صادرات از محل صادرات خود نسبتا سخت گیری کمتری دارد و بانک مرکزی در اکثر گروه های کالایی از جمله گروه کالایی 23 و 24 و 25 ثبت سفارش واردات از محل صادرات خود را قبول می کند تا بتوانید کالا های مورد نیاز خود را ثبت سفارش , واردات و ترخیص نمایید .

شرکت بازرگانی آماج شمس که خود صادرکننده کالا نیز می باشد , می تواند با ارئه خدمات اخذ ثبت سفارش واردات انواع کالا از چین و کره خدمات شایسته ای به واردکنندگان و تولیدکنندگان محترم ارائه نماید , ما از تمام مراحل ثبت سفارش به شما گذارش لازم را می دهیم و در شما را از جزئیات آن با خبر می کنیم تا بتوانید واردات کالا , ثبت سفارش , تخصیص کد بانک مرکزی و ترخیص کالا را با خیال آسوده انجام دهید .

کد تخصیص بانک مرکزی از محل ارز اشخاص :

یکی دیگر از روش های اخذ ثبت سفارش صمت واردات از محل ارز اشخاص می باشد , در این روش معمولا واردکننده به هنگام ارائه مدارک ثبت سفارش به بانک عامل بایستی محل ارز خود را ارز اشخاص اعلام نماید , ارز اشخاص منابع ارزی در خارج کشور می باشد که معمولا برخی از شرکت ها دارای ارز در خارج کشور می باشد و بجای آنکه ارز را واردکشور کنند , کالا وارد می کنند

بازرگانی آماج شمس با دارا بودن اتوماسیون و سیستم حرفه ای می تواند ثبت سفارش از محل ارز اشخاص را برای واردات کالا از کره و چین و ترخیص کالا را انجام دهد .

شرکت بازرگانی آماج شمس با دارا بودن تجربیات ارزنده در زمینه واردات کالا , ثبت سفارش , اخذ کد تخصیص بانک مرکزی , ترخیص کالا و ترخیصکاری و حق العمل کار امکان ارائه این خدمات را به شرکت های بازرگانی و تولیدی دیگر ارائه می نماید , واردات کالا از چین و واردات واردات کالا از کره باعث شد تا این شرکت با دارا بودن دفتر مستقل در شنزن چین و بندر سئول امکان بازرسی کالا در مبدا و انجام کلیه امور بازرگانی مشکلات شرکت ها را در این زمینه حل می کند و بهترین خدمات در توان خود را ارئه می نماید .

برای اخذ مشاوره در زمینه کد تخصیص بانک مرکزی لطفا با ما تماس بگیرید . 38475196-051

خواهشمندیم پیش از آنکه اقدام به هر عملیاتی در خصوص بازرگانی خارجی و واردات کالا شوید از مشاوره رایگان ما در خصوص واردات کالا و ترخیص کالا و تخصیص ارز استفاده نمایید , ما با تکیه بر تجربیات ارزنده و بهادار خود بهترین روش های با کمترین رسک ممکن را به شما ارائه می دهیم تا بتوانید در تجارت خارجی خود از سود دهی بیشتری برخوردار شوید , دفاتر داخلی و خارجی بازرگانی آماج شمس در ایران و چین و کره آماده ارائه خدمات بازرگانی خارجی و مشاوره در زمینه های تخصصی بازرگانی خارجی می باشد .

در سال های اخیر ریسک واردات کالا به مدد تحریم های یکجانبه در زمینه های بانکی و حمل و نقل و کشتیرانی مشکلات واردات کالا را دو صد چندان کرده است و برای آنکه پروسه واردات کالا در زمانی مناسب و هزینه مناسب انجام گردد نیاز به تجربیات گسترده می باشد , در حال حاضر تخصیص کد بانک مرکزی یکی از اصلی ترین مشکلات برای ترخیص کالا می باشد , چرا که تا کد تخصیص بانک مرکزی نباشد کالایی را نمی توان ترخیص کرد , به نوعی کد تخصیص ارز بانک مرکزی یک هفت خوان برای خود می باشد که هر کسی نمی تواند از آن عبور کند ! اما ما مدعی هستیم با تجربه ای که در این زمینه داریم می توانیم بیشترین پشتیبانی از شرکتتان را انجام دهیم و کلیه امور مربوط به تخصیص ارز بانک مرکزی را انجام دهیم .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *