پنج گام ثبت سفارش واردات کالا به مناطق آزاد

ثبت سفارش ورود کالا به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سامانه جامع تجارت در قالب ۵ گام عملیاتی انجام می شود.

 بدون ثبت سفارش، امکان ترخیص کالا وجود ندارد

ثبت سفارش مجوز واردات کالا به ایران، پیش از اقدام برای واردات، انجام می‌شود. به عبارت دیگر می‌بایست پیش از خرید و اقدام برای حمل کالا به سمت کشور، برای ورود کالا به مناطق آزاد و ویژه ثبت سفارش کنید.

مناطق آزاد به مناطقی که گفته می شود و واردات کالا به این مناطق دارای نظارت های خاصی نیست و فقط نظارت های معمولی انجام می شود و نیاز به مراحل گمرکی ندارد. اما هر کالایی را نمی‌توان در منطقه آزاد وارد کنیم و تنها فهرست محدودی از کالا ها جز واردات به مناطق آزاد هستند.

تنها کسانی که دارای کارت بازرگانی هستند می توانند ثبت سفارش کنند.

به گزارش روابط عمومی بازرگانی آماج شمس به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، متقاضیان ورود کالا به مناطق آزاد و ویژه جهت ثبت سفارش خود در سامانه جامع تجارت، گام های زیر را طی نمایند:

  • ثبت نام در سایت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه
  • ثبت نام در سامانه جامع تجارت
  • ورود به سامانه جامع تجارت با نقش پایه حقیقی و استعلام مجوز مناطق آزاد
  • انتخاب نقش “بازرگان حقیقی منطقه ویژه / آزاد اقتصادی …”
  • ثبت پیش فاکتور

 

امکان ثبت سفارش ۸۰۰قلم کالا جهت ورود به منطقه آزاد

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، درخصوص رفع ممنوعیت واردات کالاهای گروه‌۴ به مناطق آزاد گفت (۲۱ آبان ۱۳۹۹) : ساز و کاری برای ثبت سفارش مناطق آزاد و بر‌اساس قوانین این مناطق طراحی کرده‌ایم که خوشبختانه مورد قبول دولت نیز قرار گرفته است. بر این اساس ۸۰۰ قلم کالا بدون ثبت سفارش و با تامین ارز متقاضی وارد این مناطق خواهند شد. اگرچه قبلا نیز ۳هزار و ۴۰۰قلم کالا شامل مواد اولیه و ماشین‌آلات از ثبت سفارش معاف شده بودند و در مجموع ۴هزار و ۲۰۰قلم کالا بر‌اساس قوانین مناطق آزاد وارد این مناطق خواهند شد.

وی ادامه داد: اگر هماهنگی و همکاری برای نظم دادن ثبت سفارش‌ها انجام نمی‌شد، ممکن بود برخی از  بحران‌های ارزی به مناطق آزاد تحمیل شود که با این اقدام توانستیم ضمن حمایت از فعالان اقتصادی از وارد شدن بار اضافی به این مناطق خودداری کنیم.

بازرگانی آماج شمس با بیش از 10 سابقه در امور واردات و ثبت سفارش محصولات، یکی از سریع‌ترین و کارآمدترین تیم‌های بازرگانی متخصص مربوطه را داراست. در بازار برابر رقابتی امروز، نیاز به یک تیم کارآمد و متخصص در هر زمینه‌ای احساس می‌شود، بازرگانی صارش می‌تواند این تیم را برای شما مهیا کند.

می‌توانید با ارائه پروفرما خود و تماس با واحد بازرگانی، کلیه امور مربوط به ثبت سفارش و ترخیص محصولات را پیگیری نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *