گروپاژ Groupage

گروپاژ دریایی ، خرده بار دریایی ، حمل دریایی LCL

خرده بار یا به اصطلاح گروپاژ به چه معناست؟

گروپاژ در واقع اصطلاحی است که برای اغلب بازرگانان که بارهای بزرگی جهت حمل و نقل در اختیار نداشته و خرده بار دارند، بسیار آشنا است.

دلایل بسیار زیادی برای استفاده از گروپاژ وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کاهش هزینه اشاره کرد. بسیاری از شرکت‌ها به دلیل اینکه خرده بار دارند و نمی‌خواهند هزینه زیادی را برای حمل و نقل بارهای خود پرداخت کنند، به طور گروهی فرآیند گروپاژ را به انجام می‌رسانند. همین مسأله باعث می‌شود که هزینه‌های آن‌ها تا حد بسیار مطلوبی کاهش پیدا کند.

در اصطلاح به حمل گروهی کالاهای افراد مختلف در یک کانتینر گروپاژ گفته می شود. حمل گروپاژ هم به صورت دریایی ، زمینی و هم هوایی میسر است. اما بیشتر بازرگانان گروپاژ دریایی را می شناسند.

همانطور که می‌دانید حجم یک کانتینر 20 فوتی حدود 35 متر مکعب است لذا شرکت های وارداتی مثل آماج شمس و یا دیگر بازرگانی ها و یا شرکت هایی که خدمات فورواردری می دهند بار را از مشتری با اعلام هزینه دریافت کرده و چون مشتریان زیادی این بازرگانی ها دارند می‌توانند بار را جمع کرده و یک جا ارسال کنند.

کانتینر حمل گروپاژ

  • کانتینرهای FCL

کانتینرهای Full Container Load در واقع به کانتینرهایی می‌گویند که کالا به یک پروانه گمرکی مربوط می‌شود. به این کانتینرها، کانتینرهای اختصاصی نیز می‌گویند.

  • کانتینرهای LCL

کالاهای موجود در کانتینرهای Less than Container Load به چندین پروانه گمرکی تعلق دارد. در این نوع از کانتینرها، کالاهای افراد گوناگون در کنار یکدیگر قرار دارند.

در این روش که یکی از روش حمل و نقل دریایی است شما باید هزینه حجم مورد استفاده بر اساس متر مکعب را پرداخت نمایید در نتیجه یک راه بسیار مقرون به صرفه برای حمل کالاهای خرد شما می‌باشد.

نکته:

باید بدانیم که حمل خرده بار نیز قواعد خودش را دارد. بعضی از بارها مانند باتری های کابل بعضی از ماشین آلات که دارای مشعل هستند و بسیاری از چیز های دیگر که نیاز به استاندارد اجباری دارند حمل آنها بصورت خرده بار با کالا هایی مثل قطعات الکترونیک و یا هر کالایی که نیاز به استاندارد و یا مجوز ندارند کار بسیار اشتباهی است چرا که این امر باعث می‌شود کل بار تا زمان اخذ مجوز کالاهای نیازمند استاندارد در گمرک مانده و اجازه ترخیص به آن داده نشود.

در این روش، نباید انتظار داشته باشید که بار شما با سرعت تحویل داده شود. این نکته در کنار مزایای پرتعداد روش گروپاژ، می‌تواند به عنوان یک امتیاز منفی درنظر گرفته شود. البته در تمامی موارد این چنین نیست و ممکن است بار شما در زمان دلخواهتان تحویل داده شود.

شما می توانید خرده بارهای دریایی خود را با اطمینان خاطر به دست پرسنل مجرب ما سپرده و در بهترین زمان ممکن تحویل بگیرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره خدمات بازرگانی آماج شمس همراه می توانید با واحد مشاوره ما تماس حاصل فرمائید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *